Welcome, Ziyaretçi.

Gönderen Konu: Janhas F16 Modeli Yayınlandı..!  (Okunma sayısı 13469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tornado

• Yeni Takipçi
  • *
    • Profili Görüntüle Cehennem Filo
Janhas F16 Modeli Yayınlandı..!
« : 21 Ağustos 2013, 22:43:24 »

Uzun zamandır beklenilen Janhas F16 modellerinin nihayet ilk betaları yayınlandı.Aşağıdaki linklerden modellere ulaşabilirsiniz.

F-16AM BE v1 İndir
F-16AM DK v1 İndir
F-16AM NL v1 İndir
F-16AM NO v1 İndir
F-16AM Portugese AF v1 İndir
F-16C block 52+ v1 İndir
F-16C block 52+ CFT v1 İndir
F-16CG block 40 v1 İndir
F-16CJ block 50 v1 İndir
F-16CJ block 52 v1 İndir

Lod Editör Link:
Lod Editör V6.23
İngilizce kurulum dökümanı için
Model Kurulum Dökümanı(İngilizce)
Kurulum:
Öncellikle belirtmek isterim ki dosyalardaki modeller eski modele update niteliğindedir.Bazı ışık ve dof güncelleştirmeleri ve model fixleri mevcuttur göze çarpan yenilikler olarak pilotun kaskı, eklenen ışıklar ve ışık swichtleri diyebilirim.Öncesi sonrası fotoğraf koymayı isterdim fakat çıkar çıkmaz yükleme yaptım o yüzden yapamıyorum fakat aradaki farklılıkları anlayabilirsiniz.
[size=85]Not: Eski textureler Tuaf veya herhangi birisi bu model için kullanılamaz.Kaplama koordinatları güncellendiğinden dolayı bu model için texturelerin fixlenmesi gerekir.[/size]
Başlayalım:
Model eski modele update olduğu için biraz farklı ve uzun bir yöntemle kurulumu tercih ettim.Daha karışık ve çabuk metodlarda mevcut.Lod Editör programımızı açıyoruz. hiç bilmeyen arkadaşlarımız bile bu işlemleri takip ettiği sürece yüklemeyi yapabilir.[size=85](biraz detaylı anlatılmasının sebebi budur)[/size].Bir problem ile karşılarsanız mutlaka yardımcı oluruz.
Lod editörü açtıktan sonra bize veritabanının nerde olduğunu soran bir sayfa geliyor ordan C:\Falcon BMS 4.32\Data\Terrdata\objects\Koreaobj.HDR dosyasını açıyoruz.Aşağıdaki sayfa geldikten sonra sıra ile vehicles > name > tıklayalım. Listeden F16C 50 yi bulup yanındaki normal butonuna basalım.

Açılan sayfada 1 butonuna basıyoruz. Bu bizim 1.lod dosyamızı temsil ediyor.

Action > Replace Model tıklıyoruz. Append model yeni parent kodu atar o yüzden onu kullanmıyoruz.!

İndirdiğimiz klasörü açıp Lod1 dosyasını seçip aç diyoruz.

Evet e tıklıyoruz ve lod1 yükleme işlemi bitiyor.

Arkasından Goto ve Ct Records deyip ilk ekrana dönüyoruz.

Update edip tekrar normal e tıklıyoruz bu sefer 2. lod için aynı işlemleri yapıcaz.

Bu sefer 2 ye tıklıyoruz. Lod1 deki işlemleri lod2 için uyguluyoruz. Ve bu böyle devam ediyor. Lod 3 ve Lod 4 içinde aynı işlemleri yapıyoruz.resimde ki edit mode ayrıntısına dikkat.

Daha sonra textureleri atıyoruz.Blok 50 için Tuaf paket gidicektir , fakat üzülmeyin JanHasın yaptığı Tuaf skinlerin linkinide yukarıda verdim :) onları ayrıyetden yüklemesini yapabilirsiniz.
Append Text e tıklayıp textureleri seçiyoruz. Daha sonra aç diyoruz

[/color]Daha sonra parent kodlarını elle düzelticez.Elle olması önemli otomatik yapmasını bilenler için söylüyorum hitbox değerlerini değiştiriyor.Otomatik yapmadığınız halde hitbox değerleri değişmişse aşağıdaki resimde soldaki gibi düzeltin.(Sağdakine aldırış etmeyin sizinkisi daha farklı gözükebilir ben öylesine ss aldım.fakat sağdakini sizin kabul edin ve ordaki gördüğünüz tüm değerleri soldaki gibi değiştirin.)daha sonra yukarıda
update butonuna bir kaç kere basın.
Değerler farklı ise düzeltme için kopyala yapıştırda kullanabilrsiniz..
[size=85]Hitbox[/size]
Radious: 43.000000
X max :  18.500000  X Min : -18.000000
Y max :  4.550000   y min : -4.550000
z max :  2.500000   z min : -2.500000
Distance :
LOD1 250.000000
LOD2 500.000000
LOD3 1000.000000
LOD4 2000.000000

[align=center]

[/align]
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2013, 00:01:33 Gönderen: Tornado »

Arslantaş

• Yeni Takipçi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Janhas F16 Modeli Yayınlandı..!
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2013, 17:36:30 »

2 kere kurup tekrar denediğim halde her seferinde bu şekilde sonuç çıktı. Bunun bi sebebi var mıdır, yada olumlu sonuç alan?

Pardus

• Aktif Takipçi
  • **
  • Solo Türk= m x C^2
    • Profili Görüntüle Virtual Solo Türk
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2013, 22:09:54 »
texture sorunu.. büyük olasılıkla yüklemelerde eksik dds yüklemesi yapmışsın sevgili Arslantaş.. LODeditor işin içine girince ben profesyonel olmayanların bu programı kullanıp işlem yapmasına karşıyım normalde çünkü bu tür sonuçlar her daim olasıdır hatta bunlar en basit sorunlardır genelde bilmeyenlerin database yi bozmasıyla son bulduğuda çok olur :) .. Şimdi tatildeyim döndüğümde direk kopyalama yaparak çalışacak şekilde bi paket hazırlarım isteyenlere ..
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2013, 22:14:20 Gönderen: Pardus »

Tornado

• Yeni Takipçi
  • *
    • Profili Görüntüle Cehennem Filo
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2013, 23:09:31 »
Texture bozuk olması çok normal kaplama koordinatları değişmiş. Eski textureler bu model için kullanılamaz.

Arslantaş

• Yeni Takipçi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2013, 23:11:57 »
Hayırlısı bekliyoruz bakalım

Güneş

• Yeni Takipçi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2013, 18:12:28 »
coşkun abi cennete gireceğin kesin ya valla bak...

Şimşek

• Yunus Emre ERTİT
  • Yönetici
  • *
  • Kurucu & Yönetici & Pilot
    • Profili Görüntüle Virtual SOLOTÜRK
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2013, 01:00:13 »
JANHAS amcamız CG40'ı da yayınlamış, denedim güzel gibi :) Emeğine sağlık kendisinin..

http://www.launchvipers.com/bms.html

SOLOTÜRK
Türk Hava Kuvvetleri'nin
Türk Milleti'ne 100'üncü yıl armağanıdır.
2011